Jak daleko od centrum znajduje się miejsce zbiórki?

Miejsce zbiórki, gdzie przesiadają się Państwo na zaprzęg, znajduje się w Wiśle Czarnym przy budynku Ochotniczej Straży Pożarnej (ulica Biała Wisełka 22). Od centrum dzieli nas jakieś 10 km, czyli około 15 minut jazdy samochodem. 

Prosimy o przyjazd przynajmniej 10 min przed wyruszeniem kuligu,
na miejscu parking płatny (https://goo.gl/maps/tjeACSYRY84eLsXz6)
Można skorzystać z parkingu bezpłatnego znajdującego się około 500m od miejsca zbiórki obok starej Restauracji Fojtula (https://goo.gl/maps/dhaeoLoyD43GeT8m6)
Na miejscu prosimy szukać sań z żółtą reklamą Kuligi Skałka

Czy dojeżdżają busy do miejsca zbiórki?

Autobus podjeżdża pod starą restaurację „Fojtula”, czyli jakieś 500 metrów od miejsca zbiórki. Niestety rozkład jazdy jest bardzo ubogi, ale można sprawdzić go na stronie www.wispol.pl – wybierając przystanek docelowy „Wisła Czarne Fojtula”.

Jak długo jedziemy saniami?
Jak długo trwa kulig?

Podróż zaprzęgiem trwa około 30 minut w stronę do kolyby, później przewidujemy pobyt w kolybie około 1 godziny, następnie powrót zaprzęgiem około 15 minut. Więc cała podróż zaprzęgiem trwa około 45 minut, z tym, że jest rozbita na 2 etapy. Cały kulig z pobytem w kolybie zamyka się w dwóch godzinach.

co w razie gdyby nie było pogody?

Brak śniegu lub opady deszczu nie są przeciwskazaniem do kuligu. W razie braku śniegu dysponujemy wozami drabiniastymi, którymi zawieziemy Państwa tak samo jak saniami. Opady deszczu lub śniegu również nie stanowią dla nas problemu, gdyż nasze zaprzęgi mają możliwość zadaszenia, dzięki temu nie zmokną Państwo podczas podróży zaprzęgiem. Dodatkowo nasza kolyba jest zamknięta, przez co przystosowana do wszystkich warunków pogodowych. Mimo mroźnej aury, w środku utrzymujemy temperaturę powyżej 10*C. Ciepło bijące od ognisk i gorąca herbata w środku dodatkowo Państwa rozgrzeje. 

Czy można kupić wino grzane w kolybie?

Tak, w kolybie można kupić wino grzane, również piwo grzane, piwo butelkowane, zimne napoje typu Coca Cola, Fanta, Sprite, woda. Oprócz tego istnieje możliwość zakupu serków góralskich oraz dodatkowej porcji kiełbasy.

Czy na miejscu są toalety?

Tak, na miejscu są 2 Toi Toi’e, które są regularnie poddawane serwisowi czyszczącemu. 

Ile kiełbas przypada na osobę?

W cenie 1 biletu wstępu wlicza się jedną porcję kiełbasy z dodatkami (chleb, keczup, musztarda), natomiast na miejscu istnieje możliwość dokupienia dodatkowej porcji kiełbasy za opłatą. 

Czy kapela gra na saniach?

Nie, kapela nie gra na saniach. Natomiast jeśli wykupią Państwo bilet na kulig z kapelą, to wtedy piękna muzyka na żywo będzie umilała Państwu czas podczas pobytu w kolybie. 

Ile osób jedzie zaprzęgiem?

Do Państwa dyspozycji posiadamy sanie oraz wozy na 12 osób dorosłych lub 15 dzieci. W okresie zimowym istnieje również możliwość wykupienia kuligu prywatnego na saniach 6-osobowych. 

Czy w cenie są pochodnie?

Tak, dla klientów indywidualnych pochodnie są wliczone w cenę. Natomiast grupy i firmy chcący zorganizować kulig po zmroku mają wybór i mogą wcześniej zamówić u nas pochodnie w cenie 10 zł za sztukę. 

Ile koni ciągnie zaprzęg?

Nasze zaprzęgi ciągnie para wyuczonych i zadbanych koni. W przypadku małych sań jeździmy zarówno w parze, jak i w pojedynkę.

Jak wygląda trasa kuligu ?

Trasa naszego kuligu wiedzie przez malowniczą Dolinę Białej Wisełki. Jedziemy około 2 kilometry tą piękną doliną do kolyby oraz później 2 kilometry z powrotem pod miejsce zbiórki. Biała Wisełka to jeden z głównych potoków królowej polskich rzek czyli Wisły. Więcej o trasie możecie przeczytać państwo klikając w ten tekst