Agroturystyka w paru

Słowach

Sezon, w którym Kuligi w Wiśle funkcjonują, oczywiście jest tylko w zimie. Co prawda zdarzają się sporadyczne wypady w lecie, ale nie jest to już z taką częstotliwością, gdy za oknem jest śnieg. Wtedy nasze konie mają zasłużone i długie wakacje, które ciągną się od wiosny, aż po jesień. W tym czasie odpoczywają, a my możemy je odwiedzać w ramach Agroturystyki, którą prowadzimy zarówno w ciepłe, jak i zimne miesiące. Krajobraz górski ma tę cechę, że jest piękny cały rok. Wiosną wszystko się zieleni, latem uporczywy upał koi lekki wiatr, a jesienią możemy podziwiać przyrodę, przygotowująca się na nadejście zimy.

Agroturystyka

Skałka

Agroturystyka to idealne rozwiązanie dla tych, którzy większość życia spędzają w miastach. Tutaj można zaznać spokoju, odetchnąć czystym powietrze oraz otrzymać namiastkę tego, jak żyje się w górach. Tu nie ma zgiełku, czas płynie powoli, a my możemy rozkoszować się chwilą. Nie tylko miastowa dusza będzie tu zaspokojona, ale jeśli lubisz wiejskie klimaty, to jest to idealne miejsce dla Ciebie na najbliższe wakacje lub ferie. 

Pobyt w Wiśle

Czarne

Decydując się na skorzystanie z naszej oferty agroturystyki, można spędzić czas w dzielnicy Wisły Czarne. To tu, niedaleko znajduje się również Rezydencja Prezydenta RP. Do dyspozycji pozostawiamy i pensjonat, w którego obrębie czeka wiele udogodnień, a pokoje przygotowaliśmy tak, by różnej wielkości grupy znalazły coś dla siebie. Do dyspozycji jest plac zabaw, na którym dzieci mogą spędzać czas pomiędzy górskimi wypadami. Dla dorosłych przygotowaliśmy altanę, koło której jest palenisko, gdzie po zakończonym kuligu w Wiśle lub emocjonującej wspinaczce możemy zasiąść i w ciszy odpocząć przy ognisku. Z tarasu rozciąga się widok na wiele ciekawych miejsc – takich jak wspomniany Pałac Prezydencki, jezioro Czarniańskie, czy szerokie pasmo gór.

Ile kosztuje Agroturystyka

w Skałce?

Ceny pobytu w górach wahają się w zależności od sezonu. W jakim okresie byśmy się nie wybierali, to na pewno nie zaliczymy tego pobytu do najdroższych. Te najniższe zaczynają się od 30zł za osobę w większych pokojach. Pokoje dwuosobowe, to zazwyczaj ceny od 50zł w górę. Aktualnie mamy do dyspozycji pokoje dla dwóch, trzech lub czterech osób. Każdy z nich wyposażony jest w osobną łazienkę. Udostępniamy wszystkim również wspólną kuchnię, gdzie z powodzeniem można sobie przyrządzać posiłki. Warto pamiętać, że do ceny podstawowej należy doliczyć opłatę środowiskową – 1zł za dzieci i emerytów oraz 2zł dla dorosłych. Nasz pensjonat jest również przyjazny dla osób, które chcą zabrać ze sobą swoje zwierzaki. Daj nam znać, jeśli chcesz je ze sobą do nas wziąć.

Atrakcje

latem

Z racji tego, że klimat górski wygląda całkowicie inaczej latem i zimą, to również mnogość atrakcji różni się w zależności od pory roku. Latem można obcować z licznymi zwierzętami, które pasą się na okolicznych pastwiskach. Są to między innymi konie zaprzęgane do naszego kuligu. Wraz z nimi, w naszym obiekcie żyją króliki oraz kury, których świeże jajka można kupić u nas na miejscu. W tym okresie możemy również zwiedzić wiele szlaków, które zimą stają nieraz zbyt trudne do pokonania, a widoki podczas wędrówki są zachwycające. Nie wykluczony jest też kulig w lecie, który organizujemy na życzenie – to doskonała okazja dla naszych koni, do rozruszania się podczas leniwy ciepłych dni.

Atrakcje

zimą

Mnogość okolicznych stoków i zjazdów sprzyja wszystkim fanom narciarstwa. W najbliższej okolicy mamy do dyspozycji wyciągi Nowa Osada, Cięgów, czy Klepki. Podczas zimy cała Wisła tętni życiem od świtu do zmierzchu. Możemy zajrzeć na rynek, by poczuć niezapomniany górski klimat. Na doświadczonych wspinaczy czekają szlaki turystyczne, które wymagają od każdego śmiałka dużo więcej krzepy, niż bywa to latem. Jest też oczywiście Kulig w Wiśle, którym możemy podróżować przez Dolinę Białej Wisełki.

Alternatywa dla zagranicznych

wyjazdów

W czasach, gdy mamy utrudnione wyjazdy za granicę warto, jest rozważyć pobyt w górach. Dla wielu z nas może być to również niecodzienny widok, jak te w innych krajach, a jest on często nieopodal naszego miejsca zamieszkania. Pamiętajmy, że taki przyjazd pozytywnie wpłynie na nasze zdrowie i zawsze możemy skorzystać czy to w lecie, czy zimie z naszej oferty kuligów w Wiśle